• Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1
 • Pic 1

Interaktywna mapa turystyczna Gminy Smołdzino

Dziś jest: Wtorek 18 czerwca 2019, imieniny: Marka i Elżbiety

Kalendarz imprez

  Czerwiec 2019 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

facebook

Baza noclegowa

« strona główna

Festyn Rodzinny już za nami!

data 25-07-2011

Festyn Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej „Słowiniec” w ramach projektu z PO Kapitał Ludzki „Turystyka w zgodzie z naturą” już za nami! 24 lipca br. do Smołdzina przybyli licznie mieszkańcy regionu i turyści. Wśród obecnych znaleźli się Zbigniew Konwiński Poseł na Sejm RP, Starosta Słupski Sławomir Ziemianowicz, Marek Biernacki Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego, Wójt Gminy Smołdzino Lidia Orłowska-Getler i wielu innych znamienitych gości.

Piknik poprowadziła Pani Edyta Lubiak z Radia Koszalin. Wśród atrakcji zapewnionych uczestnikom podczas festynu warto wymienić: wóz strażacki z OSP Smołdzino, przejażdżki konne i Land Rover z Bazy pod Lasem z Żelaza, warsztaty pracy z gliną z pracowni Gliniana Zagroda z Czystej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, a wartościowe losy rozchodziły się w szybkim tempie. Obecnym na festynie przygrywał zespół z Ustki, który swą muzyką poderwał wiele osób do tańca i zabawy. Nie można także zapomnieć o stoisku przygotowanym przez Stowarzyszenie „Słowiniec”, gdzie serwowane były domowe wyroby kulinarne. Uczestnicy festynu mogli skosztować wędzonego pstrąga, pierogów, pasztetów, mięs i i ciast „jak u mamy” oraz wielu innych przysmaków. Podczas imprezy swą twórczość zaprezentowali podopieczni Środowiskowego domu Samopomocy z Gardny Wielkiej i Koło Hafciarek ze Smołdzina.

Organizatorzy festynu zapewnili moc atrakcji dla dzieci (konkursy i konkurencje) oraz dorosłych. Nikt z obecnych nie powinien żałować, że uczestniczył w tak wspaniałym wydarzeniu, które pokazało, że mieszkańcy Gminy Smołdzino są aktywni i zaangażowani w rozwój turystyki na swoim terenie.

 

Galeria zdjęć

 

Podziękowania Stowarzyszenia "Słowiniec" i podsumowanie projektu

F E S T Y N

 

Ostatnim etapem realizacji Projektu był Festyn Rodzinny, który odbył się 24.07.2011 r. w Smołdzinie na placu przy GOK od godz. 14:00-22:00 W czasie trwania festynu było wiele atrakcji:

- degustacje potraw sporządzonych przez kwaterodawców i beneficjentów projektu;

- ciasta, desery, bułeczki, rogaliki własnej produkcji;

- żur z białą kiełbasą w chlebku, grochówka i inne potrawy;

- grill z potrawami

- stoisko hafciarek i możliwość podglądania jak się wyszywa;

- stoisko Środowiskowego Domu Samopomocy w Gardnie z własnymi wyrobami

wykonanymi przez podopiecznych;

- wystawa obrazów Pani Sidor;

- stoisko Słowińskiej Grupy Rybackiej informujące o możliwościach pozyskiwania

funduszy unijnych;

- stoisko Piekarni w Gardnie z wyrobami, napojami, lodami;

- wata cukrowa dla dzieci;

- Gliniana Zagroda Ani Kowalczyk z Czystej i warsztaty ceramiczne;

- samochód terenowy i Szkółka Jeździecka z pięknymi końmi Pana Roberta

Smagonia;

- wóz bojowy Straży Pożarnej w Smołdzinie z osprzętem;

- gry i zabawy dla dzieci i dorosłych.

 

Festyn rozpoczął się powitaniem gości zaproszonych, turystów, mieszkańców, kwaterodawców, beneficjentów projektu, przedsiębiorców, władz samorządowych oraz władz powiatowych, radnych gminnych oraz powiatowych, wszystkich uczestników festynu. Następnie przedstawienie multimedialne dotyczące przebiegu projektu i konkurs wśród beneficjentów na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Uczestniczyło w konkursie 8 potraw, trzy miejsca były nagrodzone nagrodami zakupionymi z projektu, a pozostałe potrawy otrzymały dyplomy okolicznościowe. Beneficjenci otrzymali dyplomy ukończenia Projektu Turystyka w zgodzie z Naturą. Od godz. 17:00 do 22:00 gości bawił Zespół Muzyczny. Rozdawano materiały promocyjne Stowarzyszenia, Urzędu Gminy, Muzeum, SPN, Starostwa, Grupy Rybackiej i inne.

 

Głównym rezultatem tego Projektu było;

-podniesienie wiedzy uczestników projektu na temat walorów przyrody,tradycji,historii,naszego regionu,podstaw prowadzonej działalności agroturystycznej i współpracy w budowaniu wspólnej

Promocji,reklamy co przyczyni sie do uatrakcyjnienia oferty turystycznej ,podniesie jakość świadczonych usług,co wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego. Działania służą także

Do uaktywnienia społeczności lokalnej i członków stowarzyszenia do wspólnych działań

Na terenie naszej Gminy.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc wielu osobom,bez nich to działanie nie odbyłoby się.

Dziękujemy partnerowi Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Smołdzinie,wszystkim tym którzy przyczynili się do wspaniałej imprezy ,do wspaniałej atmosfery,zabawy i nastrojów.

WSZYSTKIM TYM KTÓRZY PRZYBYLI NA FESTYN I TYM KTÓRZY BYLI ZAANGAŻOWANI W DZIAŁANIA

BARDZO, BARDZO DZIĘKUJEMY. POZDRAWIAMY

CZŁONKOWIE STYOWARZYSZENIA „SŁOWINIEC”Licznik odwiedzin

2750173